DermaVIP
instagram

Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia jest metodą leczniczą stosowaną w medycynie od wielu lat. Od niedawna znajduje  szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Polega na wprowadzeniu w skórę dwutlenku węgla CO2, co wywołuje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz neowaskularyzację, czyli powstawanie nowych naczyń. Zwiększa to dotlenienie i napływ substancji do tkanek, co powoduje silną odnową komórek. Dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych wpływających na gęstość i sprężystość skóry. Użycie dwutlenku węgla nie powoduje żadnych skutków ubocznych, ponieważ jest naturalnym produktem spalania tlenu przez komórki.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!
Rejestracja DermaVIP - tel. 502 769 454 oraz


Zadzwoń! Zapytaj o szczegóły!
tel. (32) 733 13 18

 

 

 


ZASTOSOWANIE W PRZYPADKU REDUKCJI:

CELLULIT
REDUKCJA DO 89%
Carboxytherapy TM wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I - IV). Osiągane efekty są spektakularne.
Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.
   
WYPADANIE WŁOSÓW
REDUKCJA DO 77%
Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.
   

CIENIE POD OCZAMI
REDUKCJA DO 90%
Zabiegi Carboxytherapy TM są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.
W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

   
ROZSTĘPY / BLIZNY
REDUKCJA DO 97%
Urządzenie Carboxytherapy TM pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów.
W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany

   
TKANKA TŁUSZCZOWA
REDUKCJA DO 67%
Carboxytherapy TM doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe.
Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

   
ZMARSZCZKI
REDUKCJA O 56%
Urządzenie Carboxytherapy TM umożliwia manulalne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na obszary. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%.
Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

   
ŁUSZCZYCA
REDUKCJA DO 55%
Carboxytherapy TM pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.
W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

 

Efekty przed i po zabieg Karboksyterapii:

 

 

 

 

 

 BEZPIECZEŃSTWO
•    Kontrola ciśnienia iniekcji wstrzyknięcia preparatu (0-0,5 Mpa),
•    Powtarzalność objętości wstrzykiwanych dawek poprzez automatyczną kontrolę ilości,
•    Precyzyjnie regulowana głębokość iniekcji,
•    Regulacja przepływu ilości CO2 / min. oraz całkowitej objętości podanego gazu,
•    Podawanie bezpiecznego medycznego CO2 (na wyposażeniu butla z gazem medycznym),
•    Jednorazowe materiały.

CERTYFIKATY
•    Certyfikat medyczny - CE Directive 93/42/EEC medical devices Annex II - Infusion Pump,
•    Urządzenie produkowane zgodnie z normą ISO 9001:2008 z wykorzystaniem podzespołów japońskich (PISCO).
•    Butla atestowana spełniająca wymagania ADR/RID:2013; 2010/35/EU; ISO 9809-1 Dyrektywy 2010/35/EU,
•    Certyfikowany gaz medyczny CO2 "LAPAROS"
KOMFORT
•    Podgrzewany gaz, ograniczający odczucia bólowe do minimum,
•    Pneumatyczny pistolet zapewniający szybką iniekcję pod idealnym kątem 45 st. pozwalający na szybkie i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu,
•    Cienkie igły 27G i 30G,

 
BADANIA KLINICZNE

Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2, wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy. Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%. W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPYTM wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

•    ostra niewydolność płuc
•    ostra niewydolność nerek
•    zażywanie leków sterydowych
•    jaskra i przebyte operacje oczu
•    ciąża i laktacja
•    choroby autoimmunologiczne
•    cukrzyca
•    egzema, opryszczka w miejscu zabiegu

Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sportów wysiłkowych, sauny przez 24 h po zabiegu.
Po zabiegu pacjent może odczuwać rozpieranie w miejscu podania gazu, które mija po godzinie.
Zalecana seria wynosi 6-12 zabiegów, dobieranych indywidualnie dla pacjenta.


Urządzenie do karboksyterapii CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2  jest urządzeniem medycznym (posiadającym certyfikat CE) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jest jedynym urzadzeniem na rynku, które umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej.

 

Certyfikaty

 

 

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!
Rejestracja DermaVIP - tel. 502 769 454 oraz (32) 733 13 18


Pomożemy wybrać odpowiednią terapie po konsultacji z naszym lekarzem!


Zadzwoń! Zapytaj o szczegóły!
tel. (32) 733 13 18

 

 

Znajdź nas na mapie google:
Dane adresowe: DermaVIP, ul. Piotrowicka 68, Katowice

 

DermaVIP
TUV
undicom.pl
projektowanie stron www katowice
created by
Pokaż stronę w wersji dla komputerów