DermaVIP
instagram

Mezoterapia

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo.

W latach siedemdziesiątych francuski lekarz Michel Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Mezoterapia jest doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą śródskórnych lub podskórnych iniekcji substancji takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe (w odpowiednie miejsca takie jak : twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch), które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Mezoterapia powoduje, iż skóra sprawia wrażenie młodszej, lepiej odżywionej i wypoczętej.

 

Mezoterapia to także bardzo skuteczna metoda w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy : minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, możliwe jest nawet odrastanie włosów. Mezoterapia jest również niezastąpiona w walce z cellulitem. Zastrzyki z kofeiną, roślinnymi wyciągami z nostrzyka żółtego i rutyny poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza), co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej.

Aby osiągnąć oczekiwane efekty, należy wykonać serię zabiegów - najczęściej wg schematu: 1 zabieg tygodniowo wciągu 8 tygodni, a następnie zabiegi podtrzymujące - jeden miesięcznie, w ciągu 3-6 miesięcy. Schemat ten oczywiście jest indywidualnie modyfikowany w zależności od zapotrzebowania i reakcji skóry pacjenta. Należy również pamiętać, że spodziewane efekty nie występują natychmiast - wymagają powtórzeń zabiegów i czasu niezbędnego do uzyskania pożądanych reakcji. Ta nowoczesna metoda regeneracji i odżywiania cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie.

Uwaga! Zabiegi może wykonywać tylko lekarz przy pomocy igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.


Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Alergie
  • Ciąża
  • Cukrzyca
  • Stany zapalne, ropne, wirusowe, otwarte rany
  • Skóra źle tolerująca iniekcje ( skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców)


Niedogodności i zjawiska mogące wystąpić w trakcie zabiegów :

  • Ból podczas wstrzyknięć jest niewielki i może zostać ograniczony poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego ( np. maść EMLA )
  • Wybroczyny lub siniaczki są niewielkie, wchłaniają się w ciągu kilku dni po zabiegu
  • Rumień, obrzęk może się utrzymywać do kilku, kilkunastu godzin po zabiegu, nie jest to jednak objaw uczulenia tylko reakcja skóry na nakłuwanie
  • Stany zapalne w miejscach wstrzyknięć są bardzo rzadkie
  • Reakcje alergiczne są bardzo rzadkie, najczęściej przejściowe, jeśli występują objawiają się rumieniem i świądem


MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA   dowiedz się więcej>>>

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się znami!
Rejestracja DermaVIP - tel. 502 769 454 oraz (32) 733 13 18

 

DermaVIP
TUV
undicom.pl
projektowanie stron www katowice
created by
Pokaż stronę w wersji dla komputerów